Ühepoolne vool tähendab, et soojusvahetusplaadi paremast nurgaavast sissevoolava soojusvaheti lõpuks voolab parempoolsest nurgaavast välja. Samamoodi voolab vasakpoolsest nurgaavast sissevoolav soojusvahetusaine lõpuks välja vasakust nurgaavast. Diagonaalvool tähendab seda, et soojusvahetusvedelik voolab paremast nurgaavast ja seejärel väljub vasakust nurgaavast või vasakust nurgaavast sissevoolav vedelik voolab paremast nurgast välja hole, mis näitab diagonaalset voolumustrit. Soojusvahetuse tõhususe osas on diagonaalvoolu meetod parem kui ühepoolne vool, kuid ühepoolse voolu maksumus on suhteliselt madal, nii et ühepoolset voolu kasutatakse tavaliselt siis, kui soojusvahetuse efektiivsust saab rahuldada.
(1) Otsene pastatüüp, st pärast tihendustihendile hermeetiku kandmist kinnitatakse see otse soojusvahetusplaadi paigaldussoonele.
(2) Kummist naela sisestustüüp, see tähendab, et montaažiauk on kujundatud soojusvahetusplaadile ja kumminael on konstrueeritud tihendustihendi servale. Pärast tihendustihendi paigaldamist paigaldussoonde sisestatakse kumminael montaažiavasse.
(3) Pandla tüüp, see tähendab, et tihendi serval on pandla naelad ja tihend kinnitatakse soojusvahetusplaadile pandla naeltega. Ülaltoodud kolme meetodi puhul on pulgakujuline tihend lihtsa ehitusega ja seda on kõige lihtsam töödelda, kuid selle paigaldamine ja lahtivõtmine on suhteliselt tülikas. Inkrusteeritud ja klõpsatusega tihenditel on keeruline struktuur ja neid on tülikam töödelda, kuid neid on suhteliselt lihtne paigaldada ja lahti võtta. Plaatsoojusvaheti tihendid jagunevad toote ristlõike kuju järgi sümmeetrilisteks ja asümmeetrilisteks kujunditeks. Diagonaalvooluga plaatide puhul kasutatakse tavaliselt sümmeetrilisi kujundeid. Asümmeetriline maandus on tasane pind ja ülemine tihenduspind võib olla tasane pind, kumer pind, kaldpind jms.